Menu

Splošni prodajni pogoji

SPLOŠNI PRODAJNI POGOJI

Verzija 6, velja od 29.1.2025

  1. PREDMET IN PODROČJE UPORABE SPLOŠNIH PRODAJNIH POGOJEV

1.1 Ti splošni prodajni pogoji urejajo pravna razmerja med katerokoli družbo v Skupini Impol, ki nastopa kot prodajalec (v nadaljevanju: prodajalec) in njihovimi kupci blaga in izdelkov iz prodajnega programa (v nadaljevanju kupec). Ti splošni prodajni pogoji veljajo za vsa pravna razmerja med prodajalcem in kupcem, razen če se prodajalec in kupec glede posameznih pravic oziroma obveznosti izrecno drugače dogovorita. Veljavni so samo dogovori sklenjeni v pisni obliki. Ti splošni pogoji se uporabljajo samo za prodajo blaga pravnim osebam.

1.2 V primeru dogovorov med prodajalcem in kupcem, ki posamezne pravice in obveznosti urejajo drugače kot ti splošni prodajni pogoji, to ne vpliva na veljavnosti ostalih določb teh splošnih pogojev. Ti splošni pogoji prevladajo nad splošnimi nabavnimi pogoji kupca in vsakršnimi drugimi pogoji, na katere se sklicuje, razen če se prodajalec in kupec pisno izrecno drugače dogovorita s formalnim dokumentom, ki ga podpišeta vsaj dva (2) predstavnika prodajalca. Kupec s sprejemom ponudbe, sprejemom dobavljenega blaga in/ali storitev prodajalca, sklenitvijo pogodbe, vsakokratno oddajo naročila ali na katerikoli drugi obojestransko sprejemljiv način potrjuje, da sprejema te Splošne prodajne pogoje in da se z njimi v  celoti strinja.

  1. SKLENITEV POGODBE in NAROČANJE

2.1 Pogodba med prodajalcem in kupcem je sklenjena, ko prodajalec in kupec podpišeta pisno pogodbo ali ko se prodajalec in kupec sporazumeta o bistvenih sestavinah pogodbe skladno s temi pogoji. Prodajalec in kupec lahko skleneta pogodbo, s katero dogovorita količino in vrsto blaga oz. storitev, roke dobave in ceno za celoten čas trajanja pogodbe. Če je s pogodbo dogovorjena kasnejša specifikacija blaga, se kupec s pogodbo zaveže, da bo posredoval specifikacijo naročila v dogovorjenem roku. V primeru, da kupec pravočasno ne odda specifikacije, lahko prodajalec odstopi od pogodbe, kupcu pa zaračuna stroške odstopa od pogodbe v višini, kot je določena v točki 6. teh Splošnih pogojev. Če kupec posamezne specifikacije ne posreduje pravočasno v skladu s pogodbo, prodajalec zahteva od kupca, da jo poda.

2.2 Naročanje poteka na osnovi vsakokrat veljavnega cenika, posredovane ponudbe ali sklenjene pogodbe s posameznim kupcem. Vsako naročilo mora vsebovati osnovne podatke o kupcu ter o vrsti, količini, ceni in željenem dobavnem roku naročenega blaga. Naročilo je potrebno posredovati prodajalcu v pisni obliki (npr.: preko pošte, faksa ali elektronske pošte) ali, če je tako posebej dogovorjeno med prodajalcem in kupcem, preko drugih elektronskih metod kot so RIP (računalniška izmenjava podatkov). Naročilo obvezuje kupca, da kupi in prevzame vso definirano blago in plača celotno kupnino, šele za tem lahko uveljavlja morebitne pravice, če ni dogovorjeno drugače.

2.3 Ponudba zavezuje prodajalca do roka veljavnosti ponudbe, navedenega v ponudbi. Pogodba je sklenjena, ko kupec v roku veljavnosti ponudbe ponudbo sprejme in to sporoči prodajalcu. Če kupec sprejme ponudbo po izteku roka njene veljavnosti, ima prodajalec pravico do proste odločitve, ali takšno naročilo sprejme ali ne.

2.4 Po prejemu kupčevega naročila prodajalec izda kupcu potrditev naročila, v katerem navede osnovne podatke o kupcu, vrsti blaga, količini, ceni in potrjenem dobavnem roku ter morebitne druge podatke v zvezi s pogodbo. V kolikor kupec v treh dneh pisno ne zavrne takšne potrditve naročila ali v treh dneh ne vrne podpisane potrditve naročila prodajalcu, se šteje, da se s pogodbo oz. potrditvijo  naročila in v njej navedenimi pogoji v celoti strinja in se vsebina potrditve se šteje za dokončno in zavezujočo med kupcem in prodajalcem.

2.5 Če je kupec zavrnil potrditev naročila, ki je v skladu z njegovim naročilom, in so prodajalcu zaradi tega nastali stroški, lahko prodajalec le –te zaračuna kupcu.

  1. IZDAJA OZ. ODPREMA IN PREVZEM BLAGA

3.1 Dobavni rok začne teči z dnem potrditve naročila kupcu. Prodajalec si pridržuje pravico podaljšanja dobavnega roka v primeru višje sile. Prodajalec je dolžan o nastanku ali prenehanju višje sile kupca nemudoma obvestiti.

3.2 Če ni pisno dogovorjeno drugače, bo prodajalec dobavil izdelke, FCA Impol (Incoterms 2010), in sicer v skladu s standardnimi metodami prodajalca za pakiranje in dostavo.

3.3 Če ni pisno drugače dogovorjeno, mora kupec na lastne stroške pridobiti vse potrebne uvozne licence in druga soglasja, ki so potrebne za pošiljanje izdelka, ter jih posredovati prodajalcu.

3.4 Če kupec blaga ne prevzame v dogovorjenem roku, mu lahko prodajalec zaračuna do 10,00 EUR/t za vsak začeti dan zamude, kot strošek, ki ga ima prodajalec zaradi zamude kupca pri prevzemu blaga. V primeru zamude kupca s prevzemom blaga preide nevarnost naključnega uničenja ali poškodovanja blaga na kupca z dnem, ko kupec pride v zamudo. Znesek, ki ga prodajalec lahko zahteva mesečno, je omejen na pet odstotkov (5%) vrednosti blaga, za katerega kupec zamuja. V primeru, da prodajalec zahteva povrnitev dejansko nastale škode, ki presega že zaračunan strošek, se vsak predhodno plačan znesek odšteje od take terjatve, v kolikor je bil plačan za isto blago.

3.5 Prodajalec si pridržuje pravico do delnih dobav.

  1. PRESTAVLJANJE DOBAVNIH ROKOV

4.1 V primeru, da kupec želi iz kakršnihkoli razlogov na lastno željo prestaviti pogodbeno potrjeni rok dobave in mu prodajalec to lahko odobri, si prodajalec pridržuje pravico zaračunati stroške contanga ali druge primerne stroške skladiščenja, ki pri tem nastanejo prodajalcu.

  1. CENA IN PLAČILNI POGOJI

Če se po dnevu sklenitve pogodbe poveča eden ali več dejavnikov stroškovne cene (kot so vključno in brez omejitev, kakršna koli nihanja deviznega tečaja, valutna ureditev, sprememba dajatev, povečanje stroškov dela, surovin, materiala, energentov ali drugih proizvodnih stroškov, idr.)  – tudi če se to zgodi zaradi predvidljivih okoliščin – si prodajalec pridržuje pravico, da s pisnim obvestilom kupcu  kadarkoli pred dobavo blaga zviša ceno blaga tako, da le-ta odraža dejansko povečanje stroškov za prodajalca glede proizvodnje ali dobave blaga.

5.1 Dogovorjene cene ne vsebujejo davkov, taks ali kakršnihkoli dajatev, vključno, vendar ne omejeno, na davek na dodano vrednost in davčne odtegljaje, ki se zaračunavajo ali temeljijo na zneskih, plačanih po pogodbi (skupaj davki). Vsi davki, povezani s kupljenimi izdelki, so v pristojnosti kupca (izključujoč davek na dobiček pravnih oseb), razen če kupec predloži potrdilo o oprostitvi, ki je sprejemljiv za prodajalca in ustrezne davčne organe. Prodajalec bo, če bo mogoče, obračunal davke kot ločeno postavko na računu, ki je bil predložen kupcu. Če se potrdilo o oprostitvi, ki ga je predložil kupec, šteje za neveljavno, bo kupec plačal prodajalcu znesek davka in morebitne sankcije in z njimi povezane obresti.

5.2 Vsa plačila se vršijo na podlagi izdanih računov. Plačilni rok oz. zapadlost plačila je navedena v skladu s pogodbenimi določili na računu. V primeru zamude plačila ima prodajalec  pravico obračunati zakonske zamudne obresti, ki se obračunajo v skladu z veljavno zakonodajo.

Če so plačilni pogoji oz. plačila predmet zavarovanja (bodisi pri zavarovalnici zavarovanega limita kupca pri prodajalcu bodisi z drugim načinom zavarovanja (npr. akreditiv, bančna garancija, ipd.)) so plačilni pogoji veljavni:

  • če skupni odprti dolg kupca plus vrednost nove odpreme blaga ne presegata trenutno veljavnega zavarovalnega limita pri prodajalcu, pri čemer višino zavarovalnega limita določa prodajalčeva zavarovalnica in se lahko spreminja, ali
  • če sta skupni odprti dolg kupca do prodajalca plus vrednost nove odpreme blaga pokrita oz. zavarovana z drugim načinom zavarovanja plačil (npr. akreditiv, bančna garancija, ipd.).

V kolikor ni izpolnjen nobeden izmed pogojev iz predhodnega odstavka, ima prodajalec pravico plačilne pogoje enostransko spremeniti v »predplačilo« oz. ima pravico zahtevati plačilo kupnine pred dobavo blaga.

V primeru zapadlih in neplačanih obveznosti ali neizpolnitve drugih pogodbenih obveznosti s strani kupca iz naslova katere koli pogodbe med prodajalcem in kupcem ima prodajalec po lastni presoji pravico sprejeti enega ali več naslednjih ukrepov: i) ustaviti dobavo blaga, ne glede na že dogovorjene roke dobave; ii) brez predhodnega obvestila kupcu enostransko ustaviti nabavo surovin in proizvodnjo izdelkov za kupca ter posledično določiti daljši rok dobave od prvotno dogovorjenega; iii) po predhodnem opominu kupcu odstopiti od pogodbe. V teh primerih prodajalec ne nosi odgovornosti za kakršno koli škodo ali stroške, ki bi kupcu ali tretjim osebam nastali zaradi nedobave izdelkov (vključno z ustavitvijo dobave blage in določitvijo daljšega roka dobave) ali odstopa od pogodbe. V primeru odstopa od pogodbe s strani prodajalca, bo prodajalec kupcu zaračunal vse upravičene stroške, povezane z odstopom od pogodbe. V primeru določitve daljšega rok dobave od dogovorjenega, bo prodajalec kupca obvestil o novih rokih dobave takoj po tem, ko kupec plača vse svoje zapadle obveznosti in izpolni druge svoje neizpolnjene pogodbene obveznosti.

Terjatve iz naslova sklenjene pogodbe, obresti ter ostale morebitne terjatve se lahko poplačajo tudi s pobotom, asignacijo, odstopom terjatve, kjer je mogoče, tudi z večstranskim pobotom  preko Ajpesa ali E-kompenzacij ali na drug podoben način. Šteje se, da pomeni odplačevanje z navedenimi finančnimi instrumenti običajen način odplačila terjatev.

5.3 V primeru čezmejnega poslovanja v EU, se blago dobavi kupcu brez obračunanega DDV, če je kupec prijavljen v registru DDV za čezmejno poslovanje v EU.

5.4 Kupec je dolžan posredovati prodajalcu svojo veljavno identifikacijsko številko za DDV, ki je kot taka razvidna tudi iz podatkov v sistemu za izmenjavo podatkov o DDV (sistem VIES). Kupec je dolžan ves čas trajanja pogodbe ohranjati veljavnost identifikacijske številke za DDV. Če kupec posreduje neveljavno identifikacijsko številko za DDV ali če se med trajanjem pogodbe identifikacijska številka za DDV spremeni (vključno s prenehanjem veljavnosti identifikacijske  številke za DDV) in kupec ne pošlje prodajalcu pisnega obvestila o spremembi v roku 1 (enega) dne od datuma spremembe, mora kupec plačati prodajalcu DDV po veljavni stopnji v Sloveniji, na dan, ko nastane obveznost obračuna DDV in vse druge s tem povezane stroške (npr. globe, zamudne obresti itd.) v 3 (treh) dneh od obvestila prodajalca kupcu o tem.

5.5 Kupec se zavezuje, da tretjim osebam ne bo odstopil nobene terjatve do prodajalca brez njegovega predhodnega pisnega soglasja.

  1. ODSTOP OD POGODBE

6.1 Kupec lahko pisno odstopi od pogodbe najkasneje do odpreme blaga, vendar mora v tem primeru plačati prodajalcu do takrat nastale prodajalčeve stroške. Strošek odstopa (odstopnino) mora kupec plačati prodajalcu tudi v primeru, če od pogodbe oz. naročila odstopi prodajalec zaradi krivde kupca. Stroški odstopa obsegajo: razliko med pogodbeno vrednostjo Al surovine na dan sklenitve pogodbe/oddaje naročila in tržno vrednostjo v času  prejema odstopne izjave, strošek dela, stroške storitev, stroške financiranja ter ostale nastale stroške zaradi odstopa od pogodbe.

6.2 Poleg vseh drugih pravnih sredstev, ki jih ima lahko prodajalec, lahko prodajalec odpove pogodbo brez odpovednega roka, če kupec: (i) ne plača nobenega zneska, ki ga je treba plačati po pogodbi, in tega kljub pisnemu opozorilu ne stori v roku 5 (pet) dni po prejemu pisnega opozorila o neplačilu od kupca; (ii) bistveno krši obveznosti iz pogodbe; ali (iii) postane plačilno nesposoben ali je zoper njega začet stečajni postopek.

6.3 V primeru, da se po sklenitvi pogodbe ugotovi, da kupec ne bo mogel izpolniti svojih obveznosti iz pogodbe, lahko prodajalec, pred izpolnitvijo njegovih obveznosti po pogodbi, zahteva od kupca ustrezno zavarovanje njegovih obveznosti oz. plačilo kupnine z avansom. Do takrat lahko prodajalec zadrži dobavo blaga kupcu. Po izteku roka, ki ga prodajalec določi kupcu za zagotovitev dodatnih zavarovanj oziroma za plačilo avansa, lahko prodajalec odstopi od pogodbe brez odpovednega roka.

  1. PODALJŠAN PRIDRŽEK LASTNINSKE PRAVICE

7.1 Blago ostane v lasti prodajalca tudi po izročitvi v posest kupcu, in sicer vse dokler kupec ne plača celotne kupnine in morebitnih ostalih obveznosti do prodajalca (zlasti zakonskih zamudnih obresti, ipd.). Kupec je upravičen do nadaljnje prodaje izdelkov, za katere velja lastninski pridržek prodajalca, ali pa jih lahko uporabi v proizvodne namene, pod pogojem, da je to kupčev običajen poslovni proces, in da kupec ne zamuja s svojimi plačilnimi obveznostmi do prodajalca. Vse terjatve, ki jih bo kupec pridobil iz naslova nadaljnje prodaje blaga, ki mu ga je prodajalec dobavil s podaljšanim pridržkom lastninske pravice, kupec že s (to prodajno) pogodbo v naprej odstopa (cedira) na prodajalca v zavarovanje njegovih terjatev, pridobljenih na podlagi prodajne pogodbe iz naslova neplačanih kupnin. Prodajalec te terjatve že v naprej sprejema. Če kupec blaga ne uporablja v okviru svojega običajnega poslovnega procesa ali če kupec zamuja s plačilom svojih obveznosti do prodajalca, mora kupec obvestiti svojega kupca (odjemalca) o odstopu terjatve in podaljšanem pridržku lastninske pravice na blagu. Kupec mora prodajalcu zagotoviti vse podatke, ki bi jih prodajalec lahko potreboval za morebitno izterjavo odstopljenih terjatev.

  1. GARANCIJA in REKLAMACIJE ter OMEJITVE ODGOVORNOSTI

8.1 Kupec je dolžan blago pregledati nemudoma, oziroma takoj ko je to mogoče. Kupec mora morebitne očitne stvarne napake reklamirati takoj, vendar najkasneje v roku 8 dni od dneva dobave. V primeru skritih napak mora kupec le-te reklamirati takoj, vendar najkasneje v roku 8 dni, od kar je napako odkril. Prodajalec ne odgovarja za skrite napake, ki se pokažejo po poteku 180 dni od prejema blaga.

8.2 Pri dobavi blaga je dovoljeno odstopanje blaga za +/- 10 % oz. max. 3 t na posamezno pozicijo naročila, pri čemer se takšno odstopanje ne šteje za (količinsko) stvarno napako.

8.3 Prodajalec se obvezuje, da bo v razumnem roku ustrezno rešil reklamacijske zahtevke za vso blago, za katerega ima kupec ustrezno garancijo in je prodajalca pravočasno obvestil o napakah.

8.4 Kakršnakoli fizična poškodba blaga, ki je posledica udarca, padca, udarca strele, nepravilnega pakiranja ipd., ni stvar garancije, razen v primeru, če kupec jasno dokaže, da je tako blago prejel ob podpisu prevzemnega dokumenta.

8.5 Prav tako izgubi garancijo z nepravilno uporabo, obdelavo in skladiščenjem.

8.6 Prodajalec ne odgovarja za nikakršno škodo, ki bi nastala kupcu kot posledica prodajalčevih zamud pri izpolnjevanju svojih pogodbenih obveznosti zaradi nepravilnih ali nenatančnih podatkov, specifikacij, projektov ali katerihkoli drugih informacij, zagotovljenih s strani kupca.

8.7 Za škode, ki niso nastale neposredno na blagu, prodajalec ne odgovarja, zlasti ne za izgubljen dobiček, poškodovanje drugih kupčevih stvari, škode zaradi nedelovanja opreme, zastoja proizvodnje, in/ali druge premoženjske in nepremoženjske škode kupca.

8.8 V vsakem primeru odškodninske odgovornosti prodajalca je skupna in maksimalna odgovornost prodajalca in z njim povezanih oseb, zaposlenih, poslovodij in podizvajalcev omejena na vrednost blaga, ki je povzročila škodni dogodek.

  1. VIŠJA SILA

9.1 Prodajalec ne odgovarja za morebitne neizpolnitve ali zamude, ki jih povzroči višja sila, kot so na primer stavke, požari, poplave, potresi, neurja, nesreče, prometni zastoji, dejanja katere koli vladne oblasti, vojne, upori ali neredi, epidemije ali drugi nepredvidljivi dogodki. Prav tako prodajalec ne odgovarja za neuspehe ali zamude, ki jih povzroči pomanjkanje delovne sile, energije, surovin, proizvodnih zmogljivosti ali prevoza.

  1. SPREMENJENE OKOLIŠČINE

10.1 Ne glede na to, da sta pogodbeni stranki zavezani k izpolnjevanju pogodbenih obveznosti, se lahko prodajalec v razumnem roku po uveljavitvi te klavzule s kupcem pogaja o spremembi  ustreznih pogodbenih pogojev, če dokaže, da:

  • je nadaljnje izvajanje pogodbenih obveznosti zanj postalo pretirano oteženo zaradi dogodka, na katerega prodajalec nima vpliva (vključno, vendar ne omejeno, z zmanjšanjem njegovih proizvodnih zmogljivosti, itd.) in za katerega ni bilo mogoče pričakovati, da bi ga upošteval v času sklenitve pogodbe, in da
  • se dogodku ali njegovim posledicam ni mogel izogniti ali jih odpraviti.

10.2 Če se prodajalec in kupec ne dogovorita o spremembi ustreznih pogodbenih pogojev, ima prodajalec pravico odpovedati to pogodbo.

  1. SKLADNOST S SANKCIJAMI

11.1 Kupec se zavezuje, da bo spoštoval vse veljavne zakone, predpise in direktive, med drugim tudi vse sedanje in prihodnje sankcije, omejitve ali ukrepe Republike Slovenije, Evropske unije, Združenih narodov ali katerega koli drugega pristojnega mednarodnega organa, zlasti v zvezi s sankcijami in ukrepi proti Ruski federaciji in Belorusiji (npr. Uredba Sveta (EU) št. 765/2006 in Uredba Sveta (EU) št. 833/2014).

11.2 Kupec zagotavlja, da z izvajanjem te pogodbe ter z njo povezanimi dejanji ali opustitvami ne bo kršil veljavnih sankcij, ukrepov ali omejitev (med drugim Uredbe Sveta (EU) št. 765/2006 in Uredbe Sveta (EU) št. 833/2014), in se zavezuje, da bo sprejel vse potrebne ukrepe za zagotovitev takšne skladnosti. Kupec mora prodajalca nemudoma pisno obvestiti o kakršni koli dejanski ali morebitni neskladnosti.

11.3 V primeru neskladnosti s temi določbami si prodajalec pridržuje pravico, da: (i) nemudoma prekine pogodbo in vsa naročila, oddana na podlagi te pogodbe, ter vse druge sporazume, ki obstajajo med prodajalcem in kupcem, brez obveznosti zagotavljanja nadomestila ali odškodnine; (ii) od kupca izterja vse stroške, škodo ali izgube, ki so nastali zaradi takšnega neskladja. Kupec priznava in sprejema polno odgovornost za vso neposredno, posredno ali posledično škodo, kazni ali izgube, ki jih ima prodajalec zaradi kupčeve kršitve teh določb. Poleg tega si prodajalec pridržuje pravico, da zadrži vsa plačila ali dobave po tej ali kateri koli drugi pogodbi, dokler ni zagotovljena skladnost v prodajalčevo zadovoljstvo.

  1. VAROVANJE ZAUPNOSTI

12.1 Zaupne podatke, ki izhajajo iz pogodbenega razmerja in pogodbene dokumentacije, bosta kupec in prodajalec varovala kot zaupne kot je to dogovorjeno v sporazumu o varovanju zaupnih informacij, ampak najmanj s skrbnostjo kot varujeta svoje zaupne informacije, in jih ne bosta razkrila tretjim osebam brez predhodnega pisnega soglasja druge stranke. Nobena stranka ne sme podatkov iz prejšnjega odstavka razkriti ali jih uporabljati za kakršenkoli namen, ki ni neposredno povezan z izvajanjem pravic in obveznosti iz pogodbe, brez predhodnega pisnega soglasja druge stranke.

12.2 Kot poslovna skrivnost se štejejo tudi skice, sheme, izračuni, navodila, spiski, dopisi, zapiski, pogodbene listine in drugi podatki v materializirani ali nematerializirani obliki.

  1. VELJAVNO PRAVO

13.1 V zvezi s sklenitvijo pogodbe, pogodbo, temi splošnimi prodajnimi pogoji ter vsemi morebitnimi spori, ki izhajajo iz pogodbe ali teh Splošnih prodajnih pogojev, se uporablja izključno pravo Republike Slovenije, pri čemer je izrecno izključena uporaba določil mednarodnega zasebnega prava in določil Konvencije ZN o pogodbah o mednarodni prodaji blaga (Dunajska konvencija o mednarodni prodaji blaga – CISG), skladno s katerim se bo pogodba in splošni prodajni pogoji tudi interpretirali. Ustrezne določbe slovenske zakonodaje in predpisov urejajo vse pravice in obveznosti pogodbenih strank, ki jih pogodbe ali ti Splošni prodajni pogoji izrecno ne opredeljujejo.

13.2 Spore bodo stranke poskušale rešiti po mirni poti. V kolikor pri tem ne bi bile uspešne, je za reševanje pristojno sodišče v Mariboru, Slovenija.

  1. KONČNE DOLOČBE

14.1 Morebitna neveljavnost posamezne določbe Splošnih pogojev ali pravnih poslov ne vpliva na veljavnost preostalih določb teh Splošnih pogojev in/ali pravnih poslov, v katere so vključeni ti Splošni prodajni pogoji.

14.2 Ti Splošni prodajni pogoji so napisani v slovenskem, nemškem in angleškem jeziku. V primeru nejasnosti ali neskladnosti se za razlago in tolmačenje uporabijo Splošni prodajni pogoji v slovenskem jeziku. V kolikor sta prodajalec in kupec iz različnih držav, bo  komunikacija med njima potekala  v angleškem ali nemškem jeziku, in sicer glede na dogovor med strankama oz. v skladu s prakso vzpostavljeno med strankama.

14.3 Splošni prodajni pogoji in vsakokratne spremembe pričnejo veljati z dnem objave na spletni strani prodajalca – www.impol.si. Splošni prodajni pogoji veljajo za nedoločen čas oz. do njihove spremembe. Kupec je dolžan pred sklepanjem pogodbe preveriti veljavnost Splošnih prodajnih pogojev in spremljati morebitne njihove spremembe na spletni strani prodajalca.

Datum objave na spletni strani: 29.1.2025